Zpestřete si trénink - tréninkové pomůcky

Trénink je dlouhodobý proces a neměl by se stát monotónním, proto je potřebné obohatit ho doplňkovými sporty. Zejména ze začátku, kdy netrénují hokejisti nýbrž děti, by sport  pro ně měl být především zábavou. Trenéři zodpovídají za přípravu na každý trénink – cvičení mimo led, teambuilding, led. Přehled 10 tipů na efektivní tréninky přináší taky cshockey.cz. I ten nejpropracovanější trénink bude časem mechanický a okoukaný. Opakované cviky produkují časem prostoje a dále snižují pozornost a zájem. 

treninkove pomucky

ZBOUREJTE STEREOTYP, ZMĚŇTE DROBNOSTI

Pestrost tréninku ovlivňují také tréninkové pomůcky - proč nehrát některé dny s modrým pukem nebo si postavit zábavnou dráhu s "atrakcemi". Pozornost a zájem dětí vzbudí nevšední doplňky, ale spolehlivě funguje změna. Měnit se nemusí celý tréninkový plán, postačí výměna plachtového brankáře, terč, nebo jiné drobnosti...

treninkove pomucky

Trenujte i mimo led. Cvičné pomůcky vhodné pro off ice trénink jsou rovněž potřeba jako pomůcky na led a mnohé z nich je možné používat on-ice i off-ice. Tréninkové branky, Green Biscuit puky, střelecké desky, střelecké plachty Winnwell nebo nahrávače. Pomůcky nepoužívejte všechny naráz, vyměňte je mezi tréninky nebo týdně. Různorodost a střídání aktivit nezatěžuje hráče jednostranně a vedou k vyváženější adaptaci a zlepšování.

KVALITNÍ TRÉNINKOVÉ POMŮCKY NA SUCHO I NA LED ZAKOUPÍTE U NAŠEHO PARTNERA SPORTOBCHOD.CZ