Prostějovská mládež opět na vrcholu

Není to tak dávno, kdy jsem podával trestní oznámení na spolek  LHK Jestřábi Prostějov a jeho jednatele Tomigu, zatímco  politici města Prostějov, zejména Jiří Pospíšil a Ivana Hemerková neustále a bezostyšně obhajovali spolek, Tomigu i hospodaření klubu a snažili se doslova napumpovat do tohoto spolku další a další peníze, které by se rozplynuly jako obláček neznámo kam. Proč zejména tito dva tolik lobovali za LHK nevím, ale slovo korupce se někdy vznáší nad podobnýma kauzami jako velký vykřičník.

     Nicméně v době temna prostějovské mládeže vzniká samovolně jakési sdružení rodičů, kteří zakládají SK Prostějov 1913. Borci, kteří dlouhé měsíce, ba roky, tahali náklady ze svých kapes, dělali pro děti neskutečné věci, jezdili na tréninky po okolí, vymetali všemožné turnaje, hráli pod širým nebem, to vše za totální ignorace radnice. LHK  zatím pobíral vesele dotace, které se k dětem nikdy nedostaly, děcka skoro nikde nejezdily a snad se ani nedá hovořit o nějaké výkonnosti. Děti prostě fungovaly jako zdroj financí, které se používaly, bůh ví kde.

     Po mém trestním oznámení začalo druhé dějství divadelního představení jménem Prostějovská radnice. Na rozdíl od Krajského úřadu, který velice rychle rozhodl, že dotace chce zpět a že došlo k porušení podmínek přidělování dotací, Pospíšil a Hemerková ještě zvýšili lobování za LHK. Naštěstí se ale začali ptát opoziční poslanci a i primátorka zřejmě ztratila důvěru v křišťálově čistého Pospíšila a Hemerkovou a po počáteční tvrdé obhajobě LHK připustila, že se děje něco nekalého, což dokazují i věci následující, když se provalily obrovské dluhy LHK, zneužívání dotací a ještě nevíme, co vše vyleze.

     Zatím co LHK slibovalo, měnilo jednatele, předkládalo nabídky, aby je zase po chvíli vzalo zpět, ubezpečovalo rodiče i děti, že se nic neděje, že sezónu zahájí a plácalo další bludy, SK trpělivě pracovalo se svými dětmi, makalo na jejich přípravě a dál platili skoro vše ze své kapsy. Naštěstí v té době se probudili i ti poctiví na radnici a začalo jednat i o podpoře SK a ta nakonec dopadla dobře.

     LHK nakonec  padlo a opět se projevilo to, že této organizaci o děti vůbec nešlo a šlo jen a jen o peníze. Úplně v klidu prohlásili na sebe konkurz a děti jim byly v té chvíli úplně ukradené. Fanatismus některých rodičů, zblbnutých neustálými Tomigovskými sliby, se však obrátila i proti SK. SK ale opět trpělivě pracoval, vzal děti pod svá křídla, začlenil je do týmu, v klubu se objevil Michal Janeček, kterého kdysi Tomiga vyhodil a začala další éra.

     Bez ohledu na politické podrazy, lobování,  nátlak a pomluvy se děti SK staly opravdovými hokejisty, ne jen nástroj na získávání dotací. Skvělá výchova klubu se projevila zejména v minulých dnech, kdy se SK Prostějov 1913 stal obávaným turnajovým soupeřem. Posuďte sami :

začaloto tak nějak nenápadně víkendem v Šumperku:

18.8.2018  BRONZ 2007

19.8.2018  BRONZ 2009

 

Pak přišlo ZLATO v Humpolci ročník 2007 (24.-25.8.2018).

 

A další víkend smršť zlata:

2012 v Orlové -  (a 2011 byli třetí)

2009 doma v PV

2008 v Porubě

 

Prostě hokejová mládež Prostějova se dostala tam, kde byla před Tomigovskou érou, na samotném vrcholu. A my jsme moc rádi, neboť jsme stáli u začátku pádu staré prostějovské mafie a u zrodu klubu, kterému jde o děti doopravdy.  Věřili jsme od začátku, že i v Prostějově je možné, aby hokej pro děti byl čestný, že to půjde bez bafuňářů i bez neschopných politiků. Bohužel, ti schopní sice pomohli, ale ti neschopní stejně zůstali.

     Jsem nadšený z posledních výsledků SK Prostějov 1913, ale obávám, se že politici, kteří byli zapleteni do skandálu kolem LHK, mají hroší kůži a spoustu kontaktů. Jen malý příklad – zatím co kraj rozhodl o navrácení dotací, prostějovská radnice dělá mrtvého brouka. Co na tom, že někdo lhal, podepsal čestné prohlášení, někdo věděl o tom, že je čestné prohlášení lživé, někdo věděl o dluzích LHK a přitom vehementně podporoval další finanční dotace klubu, že se někdo tajně setkával s pochybnými představiteli LHK ještě dlouho poté, co se průsery vyvalily na veřejnost. Tito lidé mají hroší kůži a jsem si naprosto jist, že jen čekají na to, aby se pomstili.

     Jsem si vědom, že tento článek bude zřejmě napadený jako předvolební kampaň, ale já nikoho neprotěžuji, nejmenuji žádné politiky ani strany.  Obdivuji pouze SK Prostějov 1913, co vše dokázali za tak špatných podmínek, jak vše v klubu funguje, jak skvělé výsledky s mládeží má za relativně krátkou dobu. Na druhé straně sleduji hádky, vulgární napadání a zametání skandálů prostějovské radnice pod koberec.  Ne, nepodporuji žádného kandidáta a ani stranu, která se v Prostějově uchází o přízeň voličů.  Nechci však, aby takoví jako Jiří Pospíšil či Ivana Hemerková škodili našim dětem, naší budoucí generaci. Pro tuto potřebujeme vzory cti, pokory, statečnosti, upřímnosti, skromnosti, schopnosti uznat chybu. A to tito dva rozhodně nejsou…

Mgr. Bohumil Vincura