Když jsme byli po prvé fotit na turnaji v Lučenci, tuším v roce 2015 či 2016, kde jsme byli pozváni Lukášem Plešavským, kde se ocitl jako trenér mládeže, viděli jsme spoustu hokejového nadšení, ale skoro žádné hokejové dovednosti, děti uměly velmi bídně bruslit, hlava nahoře byla výjimkou a mnohé děti držely hokejku doslova jako prase kost. Lukáše jsme znali, myslím z Banské Bystrice, a ten nás ujišťoval, že v Lučenci začíná nová éra dětského hokeje a že se máme těšit na dobu budoucí.

     Již v loňském roce jsem viděl obrovský pokrok a to i přesto, že podpora města Lučenec je mizerná a asi budu dlouho vzpomínat na ostudu na velkém mezinárodním turnaji, který byl v Lučenci premiérou, kdy před zahájením turnaje paní primátorkou vyjela na led stařičká rolba a uprostřed se rozsypala. Paní primátorka před ostudou utekla, zcela jistě měla přichystána velká slova o podpoře města hokejistům,  a stařičká rolba asi po pětisté opravě slouží se smrtelnými zvuky dál a podpora města zůstává dále pouze ve slibech a prohlášeních.

   Nicméně snaha a neskutečné úsilí trenérů mládeže pokračuje i přes problémy dále a kvalita lučeneckého mládežnického hokeje se postupně zlepšuje. Měl jsem tu čest na vlastní oči vidět v sobotu 1.9.2018 hráče Lučence, ročníku 2010 na turnaji v Opavě a po pravdě řečeno, měl jsem oči na vrch hlavy. Perfektní bruslení, obrovská bojovnost a spousta hokejových dovedností. A věřte, že kdyby nebojovali v osmi hráčích, zcela jistě by byli na stupních vítězů. Oproti minulosti hokejová hitparáda.

   Lukáši Plešavský – nekecal jsi a Tobě i celému týmu mládežnických trenérů hluboká poklona před tím, co jste dokázali. M Vám můžeme pouze poděkovat, ale ty děti Vám budou dlouhá lety vděčné. Budu rád, když budete pokračovat ve své snaze i přes mnohá úskalí. Ty děti za to fakt stojí!!!