V Českých Budějovicích slavila Lokomotiva Veselí nad Lužnicí s ročníkem 2011 velké vítězství na silně obsazeném turnaji. Můžete nám představit Váš klub.

 

Náš klub TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí se zaměřuje na práci s mládeží. V posledních letech se nám daří produkovat hráče do extraligy dorostu. Tito hráči u nás projdou mládežnickými kategoriemi a poté se dostávají do větších klubů. Nezajímají nás nějaké tabulkové odstupné atd. Kdo chc z našeho oddílu jít hrát vyšší soutěž, nebráníme mu a jde všude zadarmo. Náš klub nemá prostředky a ani možnosti na to, abychom těmto talentům poskytli sportovní růst až do seniorského věku.

 

Kdo stojí za úspěšnou výchovou talentů v malém klubu na jihu Čech?

Jedná se především o práci svazového trenéra do malých klubů Stanislava Jasečka. Pan Jasečko u nás působí asi pět let a za tu dobu, šla výkonnost našich mládežnických týmů rapidně nahoru. Pan Jasečko je pedant na techniku bruslení a navíc má schopnosti, kterými to těm dětem umí předat.

 

Co seniorský hokej u Vás ve Veselí?

Tým mužů má svoji tradici a dlouhá léta hraje v celku úspěšně Krajský přebor. Dlouhodobě se pohybujeme mezi nejlepšími čtyřmi týmy v kraji a s tímto jsme spokojení. Určitě nemáme ambice na to postupovat do vyšších soutěží. Chceme působit dále v krajském přeboru a nabídnout možnost hrát hokej těm hráčům, kteří se po absolvání extraligy juniorů či dorostu neprosadili do profi hokeje. S tímto souvisí i naše NE tabulkám. Máme fylozofii, že když v dorostu pouštíme kluka zadarmo do extraligy, tak se nám poté vrací zpět, samozřejmě když se prosadí do profi hokeje, jsme šťastný, že je právě z našeho klubu. Momentálně hodně sledujeme slibně rozjetou kariéru Pavla Nováka, který v 16 letech absolvoval Hlinka Gretzsky Cup a bojuje o pevné místo v Motoru. Všichni ve Veselí nad Lužnicí mu to přejeme a fandíme mu!

 

Co říkáte na turnaj Martina Erata, který jste v Českých Budějovicích vyhráli?

Byla to pro nás skvělá možnost poměřit se s velkými kluby z celé republiky. Nevím jestli se nám ještě někdy podaří dostat se na takto obsazený turnaj, ale vím jistě, že všichni jsme z té možnosti hrát na turnaji Martina Erata byli nadšení. Měli jsme obavy, abychom turnaj zvládli a neudělali ostudu. Přeci jenom se u nás začíná mrazit až dva dny po turnaji, takže jsme narychlo domluvili dva tréninky v Českých Budějovicích a dva přáteláky a vyrazili jsme na tento turnaj s obavou co s námi bude. Kluci ovšem ukázali nesmírnou vůli a bojovnost. Jak ročník 2009, který jako jediný porazil vítěze z Hradce Králové a pak těsně padl ve čtvrtfinále s Chomutovem, tak i ročník 2011, který nezáváhal ani jednou a turnaj bez jediné porážky vyhrál.

 

Dá se vyzdvihnout některý z hráčů vítězného týmu?

Velice nerad bych někoho vyzdvihoval. Na turnaji jsme hráli jako tým a myslím si, že právě díky tomu jsme ho i vyhráli. Někteří kluci k nám chodí od čtyř let a známe je opravdu dobře a právě na tomto turnaji se ukázali jak umí bojovat jeden za druhého. Pochvalu si zaslouží jak brankář, tak všichni ostatní. Neměli jsme v týmu jednotlivce, který by vyhrál turnaj sám. V takové konkurenci to v podstatě ani nejde.

 

Co Vás čeká nyní?

Nyní se rozbíhá nová sezona. Po 35 letech se snad dočkáme odpovídajícího zázemí v podobě nových kabin. Ty současné jsou v katastrofálním stavu a díky podpoře města Veselí nad Lužnicí se již nyní dokončují nové kabiny. Nastěhovat se do nich máme každým dnem tak to bude velká úleva. No a po sportovní stránce nás čeká spousta práce ve zdokonalování bruslení a díky Vaši skvělé práci v týmu superturnaje.cz i snad několik podobně kvalitních turnajů jako byl ten pod jménem Martina Erat v Českých Budějovicích. Malým snem je pozvánka na celou sérii těchto turnajů, ale to bohužel není v naší moci.

 

Na otázky odpovídal

Za TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí

předseda oddílu Tomáš Chlaň